درباره نشریه

«فردوس هنر» نشریه‌ای علمی با رویکردی پژوهشی است که مؤسسه آموزش عالی فردوس به زبان فارسی و به‌صورت فصلنامه منتشر می‌کند. این نشریه درحوزه‌ هنرهای تجسمی (گرافیک، نقاشی، عکاسی، مجسمه سازی و..) و هنرهای کاربردی (صنایع دستی، هنرهای سنتی، فرش، طراحی صنعتی و...) اقدام به انتشار مقالات پژوهشی، مروری، ترویجی، مطالعه موردی، نقطه نظر و کاربردی می‌کند. هدف از انتشار این نشریه آگاهی‌رسانی درباره تازه‌ترین دستاوردهای علمی و پژوهشی در زمینه هنر به‌منظور ارتقای سطح کیفی پژوهش‌های هنری و کوشش برای رفع نیازهای علمی و پژوهشی کشور است. سیاست «فردوس هنر» در ارزیابی مقالات، استناد به منابع جدید در موضوعات علمی و منابع اصیل و مستند در موضوعات بومی است. این نشریه بر جنبۀ نوآوری و نظریه‌پردازی مقالات و اینکه مقالات صرفاً بر داده‌های آماری متکی نباشند تأکید دارد. مقالات فرستاده‌شده برای این نشریه به‌صورت دوسویه ناشناس داوری می‌شوند و پس از داوری و موافقت هیئت تحریریه به چاپ خواهند رسید.

برای تسهیل استفادۀ دانشجویان، پژوهشگران و متخصصان و ارتباط گسترده‌تر با جهان و متخصصان بین‌المللی، «فردوس هنر» امکان دسترسی آزاد و رایگان به‌تمامی مقالات را در سایت اینترنتی نشریه فراهم کرده است.

نشریه «فردوس هنر» که مراحل اخذ مجوز علمی - پژوهشی را دنبال می‌کند در راستای تحقق اهداف خویش پذیرای مقالات پژوهشگران گرامی است. فصلنامه در قبال داوری و چاپ مقالات هزینه دریافت نمی‌کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه راهنمای نویسندگان مراجعه کنید.